Ana menüyü aç

SAGU β

Alaparlar

İYE

Batı Ilgana'da ulu bir dağ sırasıdır. Sürekler eteklerine konarlar ama içlerini pek iyi bilmezler.

0

Özük'ten Çağır

Erenin saldırılarını artırır

İye, ereni izlemeye başlar. Sahne boyunca erenin saldırıları 1 artar.

1

Büztüş'ten Çağır

Bir kişiyi erene saldırmaya kışkırtır.

Eren, iyeden bir kişiyi kışkırtmasını diler. Görebildiği birini seçer ve o kişi AKIL yoklar. Tutturamazsa, iye onu izlemeye başlar. İzlediği kişi, eren izin verene ya da bilincini kaybedene dek erene saldırır, başkaları ile ilgilenmez. Bu kişi, yaralanması durumunda AKIL yoklamasını tekrarlayabilir.

2

Temürgen'den Çağır

Erenin dövüştüğü kişileri afallatır.

Eren, Alaparlar'ın kızıl başlı kartalları gibi beklenmedik darbeler vurabilmeyi diler. İye sahne boyunca ereni izler erenin Ağır Hasar verdiği kişiler afallar.

3

Tekiliboğaz'dan Çağır

Ereni hasar vermeyen Dorman büyülerinden korur.

Eren, Alaparlar'dan kendisini büyülerden korumasını diler. İye onu sahne boyunca izler ve eren hasar vermeyen Dorman büyülerine karşı 5+ kaçınma hakkı kazanır.

4

Sırçabeldir'den Çağır

Ereni hasar veren Dorman büyülerinden korur.

Eren, Alaparlar'dan kendisini büyülerden korumasını diler. İye onu sahne boyunca izler ve eren hasar veren Dorman büyülerine karşı 4+ kaçınma hakkı kazanır.

5

Közagıtan'dan Çağır

Erenin Korunmasını artırır.

Eren, Alaparlar'ın sarp kayalıklarının kendine zırh olmasını diler. Sahne boyunca iye onu izler ve Korunmasını 4 artırır.

Eren bazı Üstünlükleri ve Bilgileri bir üst evrede sayar. Ayrıca iki ongun silahından birini her günduruşunda seçer ve Ongun Silahı sayar.
Mevsim Üstünlük ve Bilgiler Silah Seçimi
Yaz Abakı, Mangal Yürekli, Dağ Yordamı Kargı ya da Balta
Güz Duruşlu, Abakı, Çetin Ceviz, Dağ Yordamı Kargı ya da Kılıç
Kış Çetin Ceviz, Duruşlu, Dağ Yordamı Kılıç ya da Bozdoğan

Alaparlar Hakkında

HaritaKonumAlaparlar.jpg

Bu dağlar cinlidir beyim. Bozsu’dan yukarı azıcık yürüdün mü başlarmış uğursuzluk ki, denize geri dönecem desen, döndürmezmiş. Tüten kuzeyinden girer, ta deniz kenarına kadar sanırsın bu dağları izler, kıvrıla büküle ormanlık yarlarla birlikte iner güneye.

Ben görmedim ama, Issız Batak’ın ekşi toprağı, bu dağlara kadar bulaşırmış der oralara kadar gezenler. Batağın kokusu öyle ekşiymiş ki, hayvan yanaşmazmış.

Gezgin Tazı Sundukİlgili Sayfalar